הודות למאבקה הממושך, הצליחה אנונימוס להביא לאיסור פיטום האווזים והברווזים בישראל, ולהצלת כ-800 אלף עופות מים בשנה מעינויים, גסיסה איטית ומוות מייסר.

לחצו כאן כדי לקרוא על המאבק

הפיטום נאסר, אך עבריינים ממשיכים לפטם אווזים בניגוד לחוק בשל הרווחים שהם מפיקים ממכירה של כבד אווז. באפשרותכם לעזור!


יודעים על מסעדה, שירות קיטרינג או קצב המוכרים כבד אווז?

יתכן מאוד שהכבד שהם מוכרים מקורו במפטמה בלתי חוקית בישראל, ולכן, שהעסק שותף לעבירה. אנא דווחו לעמותת אנונימוס על העסק כדי שניתן יהיה לבדוק אם כבד האווז שהוא מוכר מקורו במפטמה ישראלית. הדיווח יכול להעשות באופן אנונימי לחלוטין באמצעות שליחת מייל ל- [email protected] או בטלפון: 03-6204878.


יודעים על פיטום בלתי חוקי?

כיום, כל הלעטה בכפייה של בעל-חיים היא מעשה בלתי חוקי בישראל. אם פיטום מתרחש, דיווח עליו ותיעוד שלו חשובים ביותר לקידום תלונות במשטרה ובקשות לצווי-מניעה במטרה להפסיקו.

אם ידוע לכם על מפטמת אווזים שממשיכה לפעול החל ממועד האיסור, דווחו לשירותים הווטרינריים בטלפון 03-9681612 או 03-968160. במקביל, אנא השאירו על כך הודעה לעמותת אנונימוס בטלפון 03-6204878 כדי לאפשר לה לעקוב אחר סגירת המפטמה (אנו נוכל גם לדאוג לדווח על המפטמה לגורמים המתאימים). אין צורך למסור לאנונימוס פרטי זיהוי אישיים שלכם.

חתמו על עצומה להפסקת מכירת כבד אווז בישראל

בג"ץ קבע כי פיטום האווזים הוא התעללות האסורה לפי חוק צער בעלי חיים, והפיטום הוצא אל מחוץ לחוק במדינת ישראל, אך עדיין יש אפשרות לייבא כבד אווז ממדינות אחרות ולמוכרו בישראל, ופעילותן של מפטמות בלתי חוקיות בישראל, מהן מגיע כבד אווז לשוק, עדיין נמשכת. ברור שמדיניות של ייבוא ומכירה סותרת את העיקרון ואת החוק שבשמם נאסר הפיטום בישראל. זו מדיניות שתעודד בארצות אחרות את צורת ההתעללות בבעלי חיים שהוצאה אל מחוץ לחוק בישראל.

לחצו כאן כדי לחתום על עצומה הקוראת למנוע את האפשרות לייבא ולמכור כבד אווז בישראל.

אם יש לכם רכב, ואתם מעוניינים לסייע וליטול חלק במבצע התיעוד לצורך אכיפה, אנא שלחו דואל לכתובת info@pitum.org.